Gyurcsányhoz hasonlították Vonát
Németh Szilárd ott ütött Vonába, ahol az a legjobban fájhat neki: Gyurcsányhoz hasonlította a Jobbik elnökét.
Németh Szilárd ott ütött Vonába, ahol az a legjobban fájhat neki: Gyurcsányhoz hasonlította a Jobbik elnökét.
Az Altus Zrt. által elnyert pályázattal kapcsolatos valótlan állításaik miatt a cég beperel több fideszes politikust, köztük Lázár Jánost és Deutsch Tamást – közölte Dobrev Klára, a társaság vezérigazgatója.
A rendszerváltás óta még nem fordult elő, hogy egy párt állami támogatását felfüggesztették volna – mondta Lánczi Tamás, aki szerint politikailag aggályos, hogy Gyurcsány cége EU-s megbízást kapott.
Gyurcsány Ferenc meglepő kijelentést tett, szerinte Orbán Viktor miniszterelnök politikai értelemben meg akarja ölni pártját, a Demokratikus Koalíciót.
Gyurcsány Ferenc és Dobrev Klára cége, az Altus Zrt. beperli Orbán Viktort, amiért azt mondta, hogy az uniós megrendeléseket is kapó vállalat pártpolitikai célokra költi a pénzét.
A Fidesz-frakció a DK állami támogatásainak felfüggesztését kezdeményezte. Nézetük szerint ugyanis a Gyurcsány tulajdonába tartozó Altus Zrt. uniós megbízása bújtatott párttámogatásnak minősül. Az Altus kiválasztása hamarosan az EP szakbizottsága elé kerülhet, néppárti politikusok pedig átfogó adatigénylést nyújtottak be az ügyben.
Csepreghy Nándor, a Miniszterelnökség helyettes államtitkára szerint az Európai Bizottság az Altus kiválasztásáról szóló levelében "magyarázkodik", de a kormány még nem döntötte el, hogy mit fog tenni, ha az uniós megbízást nyert Gyurcsány-cég bármilyen együttműködést kezdeményez a magyar állami hatóságokkal.
Mélyponton az MSZP, a kisebb ellenzéki pártok népszerűsége mégis stagnál. Egyedül a DK örülhet egy kicsit, az Együtt, az LMP és PM viszont egyelőre alig halad, pedig egyértelműen magasabb fokozatba kapcsolt mindenki.
Mielőbbi kormányváltást szorgalmazott a Demokratikus Koalíció elnöke kedden Dombóváron, egy lakossági fórumon. "Nem akarunk várni 2018-ig, nyugodt, demokratikus erők által szervezett kormányváltást szeretnénk minél előbb" – fogalmazott Gyurcsány Ferenc a Megélhetést! Biztonságot! nevű országjáró körútjának Tolna megyei állomásán.
Az első szabadon választott Országgyűlés 25 évvel ezelőtti megalakulása alkalmából rendeztek konferenciát a Parlamentben, ahol többek mellett Orbán Viktor és Kövér László is felszólalt. Utóbbi a kommunistákat ekézte, előbbi arról nyilatkozott, hogy fiatalként majdnem Nyugaton maradt. Antallt dicsérte, majd belerúgott Gyurcsányba.
Gyurcsány Ferenc szerint "ha a demokratikus rend nem teremt jobb, élhetőbb világot, mint a kádárizmus puha diktatúrája volt, akkor elfordulnak tőlünk" a szélsőjobb felé. A Demokratikus Koalíció elnöke kedden, országjáró turnéjának hajdúszoboszlói állomásán beszélt erről.
Gyurcsány Ferenc pártja 169,5 millió forintra jogosult a magyar államtól, amelyből 92,4 millió forint a kampányra kaptak, 77 millió forint pedig a működésre költöttek.
Már az előrehozott választások utáni programján dolgozik a DK, és kormányra kerülésük után az "elfelejtett kétharmadnak" akarnak igazságot adni - mondta a párt elnöke beszédében.
A Miniszterelnökséget vezető miniszter Walter Deffaának, az Európai Bizottság főigazgatójának és Martin Selmayrnek, Jean-Claude Juncker bizottsági elnök kabinetfőnökének írt levelet, amiket kiraktak a kormany.hu oldalra. Lázár többek között azt írta: mivel az Altus tulajdonosa "egy aktív ellenzéki politikus", joggal feltételezhető, hogy "a cég nem képes objektív és független helyzetértékelésre". Szokatlanul magasnak tartják a megbízatás ellenértékét is.
A fideszes EP-képviselő szerint az Európai Bizottság a "legalapvetőbb szabályait köpi szemen", amikor a pártatlanság és összeférhetetlenség követelményeit felrúgva, "két évig napi 3 millió forintos napidíjat" biztosít Gyurcsány Ferenc négy alkalmazottat foglalkoztató családi vállalkozásának.
Példátlannak nevezte a Miniszterelnökség fejlesztéspolitikai kommunikációért felelős helyettes államtitkára az M1 hétfői műsorában, hogy a Gyurcsány Ferenc volt kormányfő érdekeltségében tartozó Altus Zrt. is részt vesz az európai uniós költések vizsgálatában.
Lehetetlen eldönteni, hogy MSZP-s, DK-s, jobbikos vagy fideszes a karcagi sikkasztási ügy. Az is lehet, hogy mindenki benne volt, pártoktól függetlenül – meg az is, hogy senki. A Fidesz vehemensen próbálja eltolni magáról az ügyet, és közben pont egy olyan céget próbál a szocialistákhoz kötni, amire közbeszerzési eredményei alapján nehéz lenne azt mondani, hogy nem kedvelt baloldali cégnek nézték az elmúlt években. De inkább a cég, amelyre a fókusz került a napokban, nőttön-nőtt, akárki is volt hatalmon, milliárdos megbízásokkal hízott nagyra.
A volt kormányfő szerint elveszítette a politikai iránytűjét és a bátorságot, hogy kormányozzon. Gyurcsány Ferenc egy lakossági fórumon ragadtatta el magát.
Gyurcsány cégének EU-s megbízása, nemzeti konzultáció a tervezett díjcsökkentésről, kormányzati útépítések, reklámadó, Lázár stadionos Orbán-kritikájáról - ezekről is szó volt a mai kormányinfón.